
W ramach aktywnego wypoczynku polecamy skorzystanie z usług Mariny Domaniowskiej- nowocześnie i profesjonalnie wyposażonej bazy sprzętu wodnego, i spróbowaniu swoich sił np. w Surfingu i Wakeboardingu. Najmłodsi również nie będą się nudzić- na dzieci czeka tu cała masa atrakcji.
Dom na Zalewie znajduje się w malowniczej okolicy Zalewu Domaniowskiego, oferując atrakcje dla każdego:
🚣 Sporty wodne – kajaki, żegluga, windsurfing
🚴 Trasy rowerowe wokół jeziora
🎣 Wędkowanie na spokojnych wodach
🍽 Wyśmienita restauracja w pobliskim Pałacu Domaniowskim
🏞 Szlaki turystyczne dla miłośników pieszych wędrówek
📍 Lokalizacja: Zalew Domaniowski – 1h od Warszawy, 30 min od Radomia.
Radom to największy ośrodek miejski położony na Równinie Radomskiej, w widłach Pilicy i środkowej Wisły. Czternaste, pod względem wielkości, miasto w Polsce, które zamieszkuje ok. 222 tysięcy mieszkańców. Zachowane zabytki i klimat królewskiego i postindustrialnego Radomia, sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Zielone brzegi Radomki, z dziesiątkami zacisznych zatoczek, stanowią idealne miejsce na majówkę lub wakacyjne leniuchowanie. Rzeka jest czysta i ma łagodny nurt. Przyroda Doliny Radomki zachwyca bogactwem kolorów, różnorodnością fauny i flory oraz niezmąconym spokojem.


Do najciekawszych obiektów zaliczyć można: Dworek z Pieczysk z ekspozycją muzealną wnętrza, Dwór Szlachecki z Brzeziac z wyposażeniem, trzy wiatraki typu “koźlak”, stodołę sześcioboczną z Grójca z wystawą pojazdów kołowych i płozowych z pełnym osprzętem, młyn wodny, liczne zagrody chłopskie oraz Skansen Bartniczo – Pszczelarski. Na terenie Muzeum Wsi Radomskiej istnieje również Galeria Sztuki Ludowej.

Szlaki prowadzą przez gminy tworzące Związek Gmin Radomka (zaczynają się na przedmieściach Radomia i prowadzą do kompleksów leśnych położonych za Przysuchą). Osią trasy jest szlak Jedlińsk- Przytyk- Domaniów- Przysucha, do którego dochodzą szlaki boczne. Trasa prowadzi zarówno po drogach asfaltowych, jak i po leśnych ścieżkach.

Po wojnie ulokowano tam szkołę, ośrodek zdrowia, administrację, a nawet mieszkania dla pracowników, doprowadzając obiekt do ruiny. W Orońsku organizowano plenery rzeźbiarskie. Majątek przejął ZG ZPAP i urządził Ośrodek Pracy Twórczej, który przekształcił się w Centrum Rzeźby.